W 2013 i 2014 roku w ramach projektu "spotkania z pasjami" dzięki Akademii Orange zostało zrealizowanych 27 interaktywnych spotkań online z pełnymi apetytu na życie osobami. O swoich pasjach oraz recepcie na zdrowie ciała i ducha opowiedzieli nam między innymi Krystyna Janda, Emilian Kamiński, Ewa Bem czy Katarzyna Grochola. Seniorzy spotkali się w zgłoszonych do projektu placówkach i wspólnie obejrzeli transmitowane przez nas rozmowy. Efekty projektu przerosły nasze oczekiwania! Przy bibliotekach zaczęto organizować potańcówki, wystawy fotograficzne? a niektóre seniorskie grupy zaczęły po prostu śpiewać.

Dlatego w roku 2015 projekt nadal będzie realizowany, zmienił jednak nazwę "Akcja: e-motywacja". Naszym sprzymierzeńcem będzie Internet i nowe technologie, które wykorzystamy jako narzędzie do odkrywania świata i pokonywania barier społecznych. Za pośrednictwem Internetu połączymy się z placówkami zgłoszonymi do projektu i goszczącymi w nich seniorami. Spotkamy się 6 razy- przy "kawie" i w inspirującej atmosferze - dwa razy w miesiącu zaczynając od połowy września. Osoby zebrane w bibliotekach i innych ośrodkach biorących udział w projekcie wspólnie obejrzą transmitowane przez nas spotkania online, będą miały możliwość zadania pytania gościom transmisji i wymienią się między sobą własnymi pomysłami na aktywność w sile wieku!

FundacjaOrange