Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie uczestniczyła w Programie Wieloletnim "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek  publicznych.

Celem Programu jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych i budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych. W 2017 roku biblioteka otrzymała kwotę w wysokości 57.640 złotych. W ramach otrzymanej kwoty biblioteka zakupiła 2776 egzemplarzy nowości wydawniczych- 2647 książek i 129 audiobooków, głownie literaturę piękną dla dzieci i młodzieży, dla dorosłych, biografie, reportaże, poradniki, książki obrazkowe, lektury.  Zakupiono także 152 egzemplarze książek z serii Duże Litery. Książki trafiły do Wypożyczalni, Oddziału dla Dzieci Biblioteki Głównej, Działu Multimedialnego oraz wszystkich filii Miejskiej Biblioteki Publicznej.