Miejska Biblioteka  Publiczna po raz kolejny przystąpiła do programu "Orange dla bibliotek" i otrzymała z Fundacji Orange dotację, która została przeznaczona  na pokrycie kosztów dostępu do Internetu w Bibliotece Głównej oraz filiach do końca 2014 roku.

Program "Orange dla bibliotek" ma na celu wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego dzięki zwiększeniu dostępności nowych technologii komunikacyjnych i szerzeniu ich wykorzystania w taki sposób, by biblioteki stały się wielofunkcyjnymi, nowoczesnymi centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do bezpłatnego korzystania z Internetu codziennie w godzinach 8.00 -19.30, w poniedziałki 12.00-19.30, w soboty 8.00 -15.00.