Projekt "Kursy 123 w bibliotece" jest prowadzony przez firmę Funmedia, we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Angielski123 to kurs, którego zakres został przygotowany w oparciu o autorską metodę opracowaną przez międzynarodowy zespół językowy. Pracom zespołu przewodniczył Krzysztof Wojewodzic - 4-krotny stypendysta Ministerstwa Nauki i  szkolnictwa Wyższego oraz stypendysta British Psychological Society za badania w dziedzinie dydaktyki. Angielski123 został tak skonstruowany, aby jego użytkownik przyswajał język angielski w najbardziej naturalny sposób, czyli uczył się "myśleć po angielsku". Niemiecki123 jest jedynym w pełni interaktywnym i multimedialnym podręcznikiem internetowym do nauki języka niemieckiego. Został dostosowany do różnych poziomów umiejętności kursantów. Stąd podział na dziewieć poziomów zaawansowania. Wszystkie przeznaczone są dla dorosłych i młodzieży, którzy nie osiągnęli jeszcze poziomu płynnej komunikacji w tym języku lub chcą go poprawić. Francuski123 jest jedynym w pełni interaktywnym i multimedialnym podręcznikiem internetowym do nauki języka francuskiego. Został dostosowany do różnych poziomów umiejętności kursantów. Stąd podział na cztery poziomy zaawansowania. Wszystkie przeznaczone są dla dorosłych i młodzieży, którzy nie osiągnęli jeszcze poziomu płynnej komunikacji w tym języku lub chcą go poprawić. Fotografia123 to kurs, który obejmuje wszystkie najważniejsze aspekty fotografii. Dowiesz się: Czym się kierować podczas zakupu aparatu, Czym jest czas, przysłona i ISO, Jakie są podstawowe zasady kompozycji, Jak w łatwy sposób uzyskać ciekawe efekty na zdjęciu, Jak skopiować zdjęcia z aparatu do komputera. Photoshop123 to kurs, który obejmuje wszystkie najważniejsze aspekty programu. Nauka zaczyna się od instalacji i podstaw działania programu, a kończy na stworzeniu portfolio swoich prac. Podczas nauki dowiesz się jak: obsługiwać warstwy, dobierać kolory do zdjęć, retuszować portret, dodawać efekty do tekstu, tworzyć efekty specjalne i wiele innych.