Tablety w twojej bibliotece

Projekt jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek. Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego wyposaży w tysiąc tabletów biblioteki, które zostaną wyłonione w konkursie. Dodatkowo FRSI udostępni bibliotekom pakiet edukacyjny: aplikacje wraz z instruktażem i scenariuszami zajęć, szkolenia online (webinaria) oraz kurs iTunesU dostępny na tablecie.

Wśród laureatów konkursu znalazła się nasza Biblioteka. Bardzo cieszymy się z tego, że będziemy mogli wprowadzić w bibliotece nowe, atrakcyjne usługi. Właśnie za pomocą tabletów, udostępnianych na miejscu w bibliotece lub wykorzystywanych podczas organizowanych zajęć, skutecznie zachęcimy mieszkańców do uczenia się, tworzenia treści multimedialnych i dzielenia się nimi z innymi ludźmi.