23 września o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie w ramach Wszechnicy Chrzanowskiej. Tym razem gościć będziemy Pana Edmunda Oczkowskiego, który opowie o Chrzanowianach w Kampanii Wrześniowej.

Nie jestem historykiem, ale od najmłodszych lat interesowałem się zmaganiami Polaków w walce o odzyskanie niepodległości Polski. Śledziłem losy osób (szczególnie z mojej rodziny), które brały udział w takich walkach, w różnych okresach dziejów. Krewni, znając moje zainteresowania, sami chętnie przekazywali mi posiadane pamiątki lub umożliwiali kopiowanie zdjęć oraz dokumentów. Zapewne w walkach we wrześniu 1939 roku brało udział około kilkuset chrzanowian. Wielu z nich pochowanych jest na chrzanowskim cmentarzu.

Podczas Wszechnicy przybliżę postacie, które znałem lub z uwagi na pokrewieństwo coś więcej o nich wiem.

Edmund Oczkowski

NOWOŚCI KSIĄŻKOWE