31 marca 2011 mieszkańcy Chrzanowa obchodzili prawdziwe święto książki. Czytelnicy i pracownicy chrzanowskiej biblioteki - wspólnie delektowaliśmy się piękną, nową biblioteką, bawiliśmy się podczas ulicznego HAPPENINGU,  by potem dokładnie w południe o godz.12.00 symbolicznie przenieść zbiory do nowej siedziby i przytulić Bibliotekę deklarując swą miłość do książki.

Wielki biblioteczny happening wpisał się znakomicie w Jubileusz 65 - lecia chrzanowskiej biblioteki, obchodzony pod hasłem CZAS...DLA BIBLIOTEKI! W tym dniu przygotowaliśmy dla naszych czytelników różnorodną ofertę spotkań skierowaną do każdej grupy wiekowej. Dopisała piękna, wiosenna i słoneczna pogoda. W trakcie kiedy grupy zorganizowane zwiedzały naszą bibliotekę i oglądały prezentacje multimedialne, pod Klubem Literackim przy Al. Henryka 30 zebrał się tłum zapaleńców przebranych za postacie literackie, bajkowe, z transparentami, rekwizytami... wszyscy w doskonałych humorach! Grupa happeningowa pod przewodnictwem POETY - Zbigniewa Klatki i CLOWNA - trębacza - Zdzisława Muchy przeszła pod Urząd Miejski i okrzykami wywołała Burmistrza naszego miasta, aby dołączył do literackiego korowodu...co też i się stało. Wspólnie przeszliśmy na Rynek Chrzanowski gdzie zabawom, quizom nie było końca... nie zabrakło spektaklu wspaniale przygotowanego przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Kościelcu oraz muzyki. Wielkiej Akcji Książki towarzyszyły okrzyki, śpiewy. Dołączali do nas przypadkowi przechodnie... Punkt kulminacyjny całego dnia - przejście ulicami miasta pod nową siedzibę Biblioteki, powitanie rozśpiewanej grupy happeningowej, symboliczne wwiezienie książek przez  Burmistrza Ryszarda Kosowskiego i Dyrektor Biblioteki Lucynę Kumalę,  wzruszające przytulenie Biblioteki, rozdanie pierwszych kart czytelnika i oddanie Biblioteki w ręce użytkowników.

Kontakt: Dział Promocji Biblioteki i Upowszechniania Czytelnictwa, Klub Literacki, tel. 32 763 27 55,