Akcja polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, autobus, pub, teatr, uczelnia itp.) lub w miejscach w tym celu przygotowanych, na tzw. półkach bookcrossingowych, po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Od 2010 r. w Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie bierze udział w  akcji bookcrossingu czyli uwalniania książek. Półki i kąciki bookcrossingowe znajdziecie w:

• Klubie Literackim Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie, ul. Broniewskiego 10c
    • Klubie Literackim Pod Muzami, Chrzanów Al. Henryka 30
    • Filiach bibliotecznych

Uwolnij swoje książki, dziel się z innymi. Książka leżąca na półce jest tylko ozdobą, jest martwa, nikomu nie przynosi pożytku. Nabiera życia wówczas, gdy jest czytana, gdy jest w ręku czytelnika. Zachęcamy do uwalniania książek. Dajmy szansę innym na ich przeczytanie, uwierzmy, że dzielenie się książką z innymi jest lepsze od jej posiadania.

REGULAMIN

Wszystkie szczegółowe informacje na stronach: www.bookcrossing.pl oraz www.mbp.chrzanow.pl
Kontakt: Dział Promocji Biblioteki i Upowszechniania Czytelnictwa, Klub Literacki, tel. 32 763 27 55,