Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich corocznie, od 2004 roku organizuje w dniach 8-15 maja Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. 8 maja czyli Dzień Bibliotekarza rozpoczyna coroczne święto bibliotek i bibliotekarzy.

Rokrocznie Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie włącza się, poprzez organizację różnorodnych spotkań i zajęć dla wszystkich grup czytelników i mieszkańców naszego miasta i regionu, w obchody bibliotecznego święta.

Kontakt: Dział Promocji Biblioteki i Upowszechniania Czytelnictwa, Klub Literacki, tel. 32 763 27 55,