Narodowe Czytanie pod patronatem Prezydenta RP, to ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane "narodowym", aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Odbywa się w pierwszą sobotę września.

Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Od początku , czyli od roku 2012, Miejska Biblioteka Publiczna w  Chrzanowie bierze aktywny udział w tym literackim przedsięwzięciu.

Kontakt: Dział Promocji Biblioteki i Upowszechniania Czytelnictwa, Klub Literacki, tel. 32 763 27 55,