Bohater z talentem do? bycia wyjątkową ofiara losu? Misja na śmierć i życie, by uratować woreczek piasku? Śmiertelne zagrożenie z strony? Bibliotekarzy? Naprawdę?!

Alcatraz Smerdy nie wydaje się przeznaczony do niczego poza katastrofami. Na trzynaste urodziny otrzymuje paczkę ze spadkiem po nieżyjących rodzicach - a w niej zwykły woreczek ze zwykłym piaskiem. Prezent zostaje jednak niemal natychmiast skradziony. To uruchamia lawinę zdarzeń, które uświadamiają Alcatrazowi,że jego rodzina jest częścią grupy walczącej przeciwko Bibliotekarzom - tajnej, niebezpiecznej i złowrogiej organizacji, która faktycznie rządzi światem. Piasek Raszida ma pozwolić Bibliotekarzom zdobyć władzę absolutną. Alcatraz musi ich powstrzymać? uzbrojony wyłącznie w okulary i wyjątkowy talent do bycia wyjątkową ofiara losu?