Jestem książką dla dzieci, a mój tytuł brzmi ?Księga Baj?. Kto mnie otworzy, może ujrzeć zgrabne litery pisane gęsim piórem maczanym w atramencie. Kiedy się je czyta, przenoszą w świat niesamowitych i niebezpiecznych przygód.

Wie o tym każde dziecko, które trzymało mnie w rękach. Zanim znalazłam się na wysypisku, stałam dumnie na jednym z regałów najpiękniejszej na świecie biblioteki w Zaczytanku, urokliwym miasteczku w podnóża gór. Mieszkali tu ludzie, którzy wciąż byli zaczytani. Czytali wszędzie i o każdej porze: w drodze do pracy, do szkoły albo do sklepu. Kochali książki i kochali czytać. Kochali też swoją bibliotekę. Wszystko to za sprawą jednej bibliotekarki - zawsze radosnej pani Bajki.