A- A A+

NARODOWE CZYTANIE 2017 - WESELE Stanisława Wyspiańskiego

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, w sobotę  2 września 2017r. zaprasza na lokalne wydarzenie - NARODOWE CZYTANIE  "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego, które w ramach ogólnopolskiej akcji czytelniczej, pod patronatem Pary Prezydenckiej, przyjmie formę literackiego happeningu. Początek o godzinie 10.00 w siedzibie biblioteki przy ulicy Broniewskiego 10C, po czym nastąpi przejście na Chrzanowski Rynek, gdzie o  godz. 10.30 do weselnego stołu  gości zapraszać będą Panna Młoda i Pan Młody wraz z literackimi postaciami.

W biesiadzie weselnej i głośnym czytaniu  udział wezmą: osobistości Miasta Chrzanowa, czytelnicy chrzanowskiej biblioteki, mieszkańcy Miasta Chrzanowa.  Pauzy między fragmentami utworów oznaczą: skrzypce (wyk. Halina Jarczyk, skrzypaczka, kierownik muzyczny Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie),  przyśpiewki weselne  lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich  oraz  ciekawostki literackie dotyczące dramatu powstałego na kanwie autentycznego wesela poety Lucjana Rydla z chłopką z podkrakowskich Bronowic Jadwigą Mikołajczykówną.  


Patronat lokalny nad wydarzeniem objął  Burmistrz Miasta Chrzanowa, a patronat medialny Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji. Chrzanowska Telewizja Lokalna oraz Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej Przełom. Do współpracy zaproszeni zostali uczniowie I LO w Chrzanowie oraz Parafia Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie.

Czytaj więcej...

Projekt Kierunek Kariera - szkolenia za bony w Chrzanowie

Nawet do 87% dofinansowania do szkoleń można uzyskać uczestnicząc w małopolskim projekcie "Kierunek Kariera", który realizuje Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Szansę na otrzymanie dofinansowania w formie bonów otrzymają wszyscy uczestnicy projektu, którzy spotkają się z doradcą zawodowym i wraz z nim określą jakich szkoleń potrzebują.  Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronie : https://www.pociagdokariery.pl

Więcej informacji: PDF

Czytaj więcej...

Letnia inwazja robotów - reaktywacja

Oddział dla Dzieci serdecznie zaprasza dzieci w wieku 7 - 12 lat na warsztaty edukacyjne  z wykorzystaniem robota Lofi oraz zestawów BeCreo.
Warsztaty odbędą się 28 - 30 VIII 2017 roku w godzinach od 12.00 do 14.00. Ilość miejsc ograniczona ! Obowiązują zapisy!
Szczegóły pod numerem tel. 32 763 27 53

katalogi

zakup