Uwaga !
Każdy, kto w dniu 2 września (w godz. 8.00 - 15.00)
przyniesie do biblioteki (ul. Broniewskiego 10C) egzemplarz książki "WESELE" Stanisława Wyspiańskiego,
OTRZYMA PAMIĄTKOWY STEMPEL AKCJI NA KARCIE TYTUŁOWEJ SWOJEJ KSIĄŻKI.

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, w sobotę  2 września 2017r. zaprasza na lokalne wydarzenie - NARODOWE CZYTANIE  "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego, które w ramach ogólnopolskiej akcji czytelniczej, pod patronatem Pary Prezydenckiej, przyjmie formę literackiego happeningu. Początek o godzinie 10.00 w siedzibie biblioteki przy ulicy Broniewskiego 10C, po czym nastąpi przejście na Chrzanowski Rynek, gdzie o  godz. 10.30 do weselnego stołu  gości zapraszać będą Panna Młoda i Pan Młody wraz z literackimi postaciami.

W biesiadzie weselnej i głośnym czytaniu  udział wezmą: osobistości Miasta Chrzanowa, czytelnicy chrzanowskiej biblioteki, mieszkańcy Miasta Chrzanowa.  Pauzy między fragmentami utworów oznaczą: skrzypce (wyk. Halina Jarczyk, skrzypaczka, kierownik muzyczny Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie),  przyśpiewki weselne  lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich  oraz  ciekawostki literackie dotyczące dramatu powstałego na kanwie autentycznego wesela poety Lucjana Rydla z chłopką z podkrakowskich Bronowic Jadwigą Mikołajczykówną.

Patronat lokalny nad wydarzeniem objął  Burmistrz Miasta Chrzanowa, a patronat medialny Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji. Chrzanowska Telewizja Lokalna oraz Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej Przełom. Do współpracy zaproszeni zostali uczniowie I LO w Chrzanowie, Parafia Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie, Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie.