A- A A+

DKK- Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych - relacja 28.09.2017

We wrześniowym DYSKUSYJNYM KLUBIE KSIĄŻKI dla dorosłych rozmawialiśmy na temat Amerykańskiej sielanki Philipa Rotha. Po słynnym Kompleksie Portnoya, który wzbudził kiedyś w światowej literaturze tyle kontrowersji, tym razem obraz amerykańskiej społeczności... i wbrew tytułowi wcale nie taki sielankowy.... Dobra literatura, majstersztyk Rotha, powieść uhonorowana nagrodą Pulitzera.

Czytaj więcej...

DWUNASTA EDYCJA ŚWIĘTA MIODU W PŁAZIE JUŻ ZA NAMI!

Bogaty i ciekawy program, godni zaufania i zaangażowani współorganizatorzy i partnerzy oraz oczywiście gość specjalny: prof. dr. hab. n. farm.  BOGDAN KĘDZIA z  Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu, który przedstawił wykład ,,Działanie lecznicze produktów pszczelich oraz ich zastosowanie praktyczne"- to w dużym skrócie, to co działo się w piątek 29 września 2017 w ramach corocznego, regionalnego spotkania Święto Miodu w Płazie.

Czytaj więcej...

Małopolska Noc Naukowców 2017 w Chrzanowie - relacja

42 partnerów, prawie 1200 naukowców i 2000 studentów oraz blisko 250 kół naukowych - to dzięki nim 29 września 2017 w siedmiu miastach Małopolski: Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Niepołomicach, Skawinie, Andrychowie i Chrzanowie można było w niecodzienny sposób zgłębiać tajniki takich dziedzin jak: chemia, fizyka i astronomia, geologia i geografia, matematyka i informatyka, biologia i medycyna, a także nauki humanistyczne, artystyczne, społeczne czy ekonomiczne. Atrakcje, które przygotowaliśmy dla uczestników Małopolskiej Nocy Naukowców w Chrzanowie to:

Czytaj więcej...

katalogi

zakup