Taka noc - Noc Bibliotek - zdarza się tylko raz w roku... W minioną sobotę 3 czerwca Oddział dla Dzieci zamienił się w pracownię malarską z prawdziwego zdarzenia, a to wszystko za sprawą wyjątkowych warsztatów literacko-plastycznych, które poprowadziła Pani Izabela Lechowicz z Pracowni Światłoczułej.

Czym się różni obraz od obrazka? Czy książka zawsze jest pisana słowem? Co to jest picture book? Wspólnie z dziećmi zastanawialiśmy się nad tymi zagadnieniami, a następnie sami wcieliliśmy się w rolę ilustratorów książki obrazowej. Inspiracją do poczynań malarskich stała się książka znanej autorki i ilustratorki Iwony Chmielewskiej pod tytułem Kłopot. Tytułowym kłopotem jest ślad wypalony przez żelazko na ulubionym obrusie mamy... Jak pozbyć się problemu, jak go zatuszować, czy uda się go ukryć? Tu pole do popisu miały dzieci, które używając wyobraźni zamieniły tytułowy kłopot w przepiękne i niezwykle pomysłowe prace...  Był i duch i żyrafa... Ślad stał się twarzą, łzą, a nawet wazonem. Ile dzieci, tyle konceptów na wykorzystanie "kłopotu". Tak minęła nam pierwsza część wieczoru. Po pysznej kolacji dzieci nabrały sił do wspólnej zabawy. Tanecznym krokiem w rytm muzyki przechodziliśmy pod liną, graliśmy w "balonówkę", a imprezę zakończyliśmy wyścigami w jedzeniu cukrowych pianek.  Zwycięzca pochłonął czekoladową piankę w niecałe 5 sekund. Dzieci bawiły się tak dobrze, ze wychodząc z biblioteki żałowały, że nie mogą zostać do rana :)