4 czerwca 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie odbył się wernisaż poświęcony Przemysławowi Gosiewskiemu, wicepremierowi w latach 2005-2007, który zginął w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku.

Wieczór zainaugurował Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak, a wspomnieniami o tragicznie zmarłym Przemysławie Gosiewskim  podzieliły się z zebranymi żona Beata Gosiewska oraz matka Jadwiga Czarnołęska - Gosiewska.

Wspomnieniom towarzyszyła wystawa wielu fotografii związanych z życiem Przemysława Gosiewskiego. Uczestnicy spotkania obejrzeli o nim film zatytułowany "Przede wszystkim człowiek", wysłuchali rodzinnych opowieści i przy tej okazji również ciekawych faktów z działalności Parlamentu Europejskiego, w którym europosłanką jest Beata Gosiewska.

Wystawę o Przemysławie Gosiewskim można obejrzeć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie do końca czerwca 2017 roku. Serdecznie zapraszamy.