Psy, koty... i ich psoty! Pod takim hasłem przebiegły tegoroczne zajęcia w bibliotece podczas akcji letniej "Pożyteczne wakacje", w terminie 26.06-07.07.2017, w których uczestniczyły dzieci i młodzież z sołectwa Luszowice.
Uczestnicy zajęć, to wielbiciele czworonożnych przyjaciół. Spotkanie z autorką książek dla dzieci Renatą Piątkowską, która ciekawie i barwnie opowiedziała  o zwierzętach, było inspiracją do udziału w konkursach (plastycznym, literackim   i czytelniczym) o tematyce zwierzęcej.

Dużo emocji dostarczyła również wizyta Katarzyny Nowickiej ze Szkoły Pozytywnego Szkolenia Psów, która pochwaliła się swoim pupilem i osiągnięciami w tym zakresie. W Lecznicy Weterynaryjnej "ABACUS" w Chrzanowie - lekarz weterynarii Sylwia Borycka odpowiedziała na wiele pytań dotyczących zdrowia i pielęgnacji zwierząt. Podczas prezentacji multimedialnej pt: "Wakacyjne podróże ze zwierzętami" - Mirosława Kud z Punktu Informacji Turystycznej w Chrzanowie,  opowiedziała dzieciom, jak zapewnić zwierzętom opiekę podczas urlopu lub wspólnej podróży.

W trakcie pozostałych zajęć dużym powodzeniem cieszyły się zabawy i wyścigi z robotami LOFI prowadzone przez Annę Fitrzyk z Czytelni Naukowej chrzanowskiej biblioteki, a także gry planszowe i zajęcia plastyczne, podczas których powstała zagroda dla zwierząt wraz ze zwierzęcym inwentarzem. Wszyscy podzieli się także historiami o przygodach i psotach własnych czworonogów, a potem z radością odebrali nagrody za udział w konkursach.
Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich prowadzących zajęcia za poświęcony czas i przekazanie wiedzy  o zwierzętach,  Adrianie Skowron ? mieszkance Luszowic ? za pomoc w zajęciach plastycznych oraz Sołtysowi Bartłomiejowi Pająkowi i Radzie Sołeckiej Luszowic za ufundowanie nagród.