W dniach 19 - 25 sierpnia 2017 roku we Wrocławiu odbył się Światowy Kongres Bibliotek i Informacji Międzynarodowej Federacji Bibliotekarskich Stowarzyszeń i Instytucji IFLA 2017. Kongresy IFLA to Global Libraries Voice - przegląd najważniejszych wydarzeń dotyczących bibliotekarstwa, informacji naukowej, zarządzania wiedzą, prezentacja innowacyjnych projektów wytyczających przyszłość bibliotek, wymiana doświadczeń i opinii najwybitniejszych przedstawicieli światowego bibliotekarstwa.

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie pochwaliła się tam swoimi projektami: Czytam i Tworzę, Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej oraz Festiwal Pomocy, Współpracy i Integracji. Postery z chrzanowskim projektami zostały wystawione na Bulwarze Bibliotek. Było to miejsce promocji polskiego bibliotekarstwa. Projekty na Bulwar zostały wybrane drogą konkursową.

image 1

image 2