Na zakończenie wakacji, specjalnie dla naszych najmłodszych czytelników przygotowaliśmy niemałą niespodziankę. W ramach ogólnopolskiej akcji Sieciaki na wakacjach zorganizowaliśmy piknik, podczas którego dzieci mogły poznać zasady bezpiecznego Internetu razem z sieciakową rodziną.

Najlepiej uczyć się poprzez zabawę, dlatego w naszej bibliotece powstało specjalnie na tę okazję przygotowane Sieciokino, w którym pokazywane były filmy i organizowane konkursy dotyczące znajomości podstawowych zasad bezpiecznego Internetu, powstało MegaCentrum Zabezpieczeń, gdzie można było pograć w edukacyjne gry komputerowe, dla wszystkich chcących sprawdzić swoją wiedzę był przygotowany Losujący SiecioMat z pełną pulą pytań, a dla złapania chwili relaksu można było skorzystać z Sieciakowej Sceny, gdzie każdy mógł pośpiewać sieciakowe karaoke lub zatańczyć z x-boxem.
Każdy z uczestników mógł także skosztować smacznej wody z owocami i miętą z dystrybutora, który dzięki współpracy z Rejonowym Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Chrzanowie stanął przy wejściu do biblioteki.

"Sieciaki na wakacjach" to seria wakacyjnych pikników edukacyjnych organizowanych przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundację Dzieci Niczyje) i Fundację Orange. Akcja ma na celu edukowanie dzieci poprzez zabawę.
W trakcie uczestnictwa w pikniku dzieci:
-   uczą się, jak reagować na zagrożenia w Internecie oraz jak ich unikać.
-   poznają zasady bezpiecznego korzystania z sieci.
-   zdobywają wiedzę, jak chronić swoją prywatność w Internecie, a także jakie zagrożenia niosą za sobą internetowe znajomości.
-   dowiadują się, czym jest Internet mobilny, kto to jest hejter oraz jak dbać o swój wizerunek online.