Chrzanowska biblioteka 2.09 ponownie zaprosiła mieszkańców Chrzanowa na lokalne wydarzenie NARODOWE CZYTANIE 2017Wesele Stanisława Wyspiańskiego, w ramach ogólnopolskiej akcji czytelniczej, pod patronatem Pary Prezydenckiej i lokalnym patronatem Burmistrza Miasta Chrzanowa. Happening literacki rozpoczął się o godz. 10.00 w siedzibie biblioteki przy ul. Broniewskiego 10C, po czym nastąpiło przejście pod Kościoł Matki Bożej Różańcowej, skąd prosto z zaślubin Para Młoda dołączyła do weselnych gości, po czym weselny korowód  wrócił do biblioteki aby czytać i biesiadować.

W biesiadzie weselnej i głośnym czytaniu udział wzięli: osobistości Miasta Chrzanowa, czytelnicy chrzanowskiej biblioteki, mieszkańcy Miasta Chrzanowa. Muzyczną oprawę naszego wesela przygotowała Halina Jarczyk- skrzypaczka, kierownik muzyczny Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie oraz lokalne Koła Gospodyń Wiejskich. Przenieśliśmy się w klimat Bronowickiej wsi z przełomu XIX i XX w.
Przy weselnych stołach w tegorocznej edycji Narodowego Czytania fragmenty "Wesela" St. Wyspiańskiego czytali:

1. Ryszard Kosowski - Burmistrz Miasta Chrzanowa
2. Tadeusz Kołacz - Zastępca Burmistrza ds. Społecznych
3. Jolanta Piecuch - Zastępca Burmistrza ds. Gospodarczych
4. Mariusz Pyptiuk - Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych, UM w Chrzanowie
5. Krzysztof Zubik - Przewodniczący Rady Miejskiej w Chrzanowie
6. Kamil Bogusz - Przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji przy Radzie Miejskiej w Chrzanowie
7. Krzysztof Kasperek - Wicestarosta Powiatu Chrzanowskiego
8. Jolanta Zubik - Wiceprzewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki, Starostwo Powiatowe Chrzanów, Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Chrzanowie
9. Jan Smółka - Dyrektor MOKSiR w Chrzanowie
10. Bożena Bierca - Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica w Chrzanowie
11. Renata Wiszniewska - Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Chrzanowie