W ostatnią podróż w tym roku wybraliśmy się z Panią Wiesławą Molik-Bąk do kilku krajów Bałkańskich. Była to druga część podróży rodzinnej pani Wiesławy, która w ciekawy i humorystyczny sposób przedstawiła nam nie tylko Węgry, Bośnię i Hercegowinę czy Chorwację, ale również podczas prelekcji przemyciła mnóstwo wiadomości historycznych, literackich czy kulturowych.

Historia przeplatana ciekawostkami i anegdotami związanymi z obyczajowością czy dziedzictwami kultury zwiedzanych krajów, zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem  słuchaczy. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wszystkim podróżnikom oram sympatykom podróży życzę wielu cudownych wypraw w nieznane, nie ważne czy będą to prawdziwe wycieczki, czy tylko "palcem po mapie". Życzę byście zawsze wracali z podróży - może i brudni, obdrapani, z pogubionymi skarpetkami - jednakże z cudownymi wspomnieniami i przygodami o których nam opowiecie. W Nowym Roku zapraszamy 8 stycznia 2018 o godz. 17.00 na prelekcję z projekcją filmu "Pielgrzym ze skazą" pana Jacka Matuszczaka.