W środę 4 kwietnia 2018 r. zaprosiliśmy najmłodszych czytelników naszej biblioteki na spektakl pt. "Na tropie afery, gdzie podziały się litery" przygotowany przez Teatr Edukacji i Profilaktyki "Maska" w Krakowie. Dzieci wysłuchały barwnej opowieści o tym, jak ważne w naszym życiu jest czytanie książek.

Wszystko zaczęło się w momencie, gdy Sowa - Bibliotekarka  z przerażeniem odkryła, że z bibliotecznych książek zniknęły litery. Załamana tym, że pozostały tylko białe karty i nikt nie będzie już mógł ich czytać, wynajęła detektywa Bartłomieja Lupę. Powstało spore zamieszanie, bo na dodatek ktoś pomieszał wszystkie bajki. Na szczęście śledztwo detektywa Lupy zakończyło się pomyślnie: zagubione litery wróciły do książek. Okazało się, że nikt ich nie porwał - odeszły z biblioteki same, ponieważ były  smutne i samotne w nieczytanych książkach. Na koniec spotkania wszystkie dzieci złożyły uroczystą przysięgę, że będą często odwiedzać bibliotekę, systematycznie czytać książki i w ten sposób rozwijać swoją wyobraźnię.

Spektakl zorganizowano z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci obchodzonego corocznie na całym świecie 2 kwietnia - w rocznicę urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena.