Tegoroczne spotkania w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii "Tydzień z Internetem" upłynęły pod hasłem Selfuj się kto może. Uczestnicy warsztatów poznawali tajniki robienia dobrych i jednocześnie ciekawych zdjęć z wykorzystaniem tabletów, które nasza biblioteka otrzymała w ramach projektu Tablety w Twojej Bibliotece. Ucząc się fotografii poznawali jednocześnie nowe technologie oraz aplikacje służące min. do obróbki zdjęć, które jak się okazało rozbudziły ciekawość i zagwarantowały wyśmienitą zabawę.

Nowoczesna biblioteka rozwija się z duchem czasu oraz potrzebami swoich czytelników. Dzięki uczestniczeniu w podobnych kampaniach zachęcamy do zapoznawania się z nowymi technologiami zwłaszcza te osoby, które nie chcą być wykluczone z życia społeczeństwa informacyjnego. A ponieważ chętnych w naszym powiecie nie brakuje szukamy coraz to nowych pomysłów. Udział w projekcie "Tablety w Twojej bibliotece" umożliwił nam pozyskanie tabletów, które wzbogaciły Naszą ofertę edukacyjną a także pokazały nowe oblicza sprzętu przyjaznego min seniorom. Wykorzystywane podczas warsztatów już wkrótce będą dostępne dla użytkowników biblioteki.