Małopolskie Dni Książki KSIĄŻKA I RÓŻA 2018: Książki i róże. Filia Luszowice

Sporym zainteresowaniem cieszył się w Luszowicach kiermasz książki, który odbył się w z okazji Małopolskich Dni Książki.

Małopolskie Dni Książki “Książka i róża” na stałe wpisały się do działań luszowickiej biblioteki.  Do organizacji kiermaszu włączyli się tym razem również czytelnicy przynosząc w darze książki, które potem zaoferowano innym bibliofilom. Miłośnicy książek- a byli wśród nich zarówno dorośli, jak i dzieci  nie zawiedli. Przeglądali i kupowali książki za symboliczną złotówkę. Wśród bogatej propozycji każdy zainteresowany znalazł coś dla siebie i zabierał książkę do domu “przedłużając jej życie”. Nie zabrakło także wpisanych w akcję “różanych” akcentów. Każdy czytelnik, który “przedłużył” książce życie, otrzymał w prezencie różę symbolizującą biblioteczne święto.