Sztuka łączy ludzi – Królowa Śniegu. Filia w Luszowicach

Zespół teatralny Żółta Ciżemka z WTZ w Chełmku wystąpił przed społecznością szkolną SP w Luszowicach z przedstawieniem Królowa Śniegu. Uczniowie nie pozostali dłużni i w a rewanżu  każda klasa przygotowała dla aktorów występ artystyczny.

Była inscenizacja. Była poezja. Był śpiew. Taką formę przybrała w szkole impreza ostatkowa, która stała się nie tylko festiwalem talentów, ale i integracji. Każdy z występujących pokazał to, co najlepsze.

Niepełnosprawni aktorzy z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Chełmku Fundacji im. Brata Alberta zaprezentowali inscenizację baśni H.CH. Andersena Królowa Śniegu. Wyreżyserowany przez terapeutkę – Joannę Przewoźnik – spektakl zachwycał nie tylko bogatymi kostiumami, ciekawą scenografią, dobrze dobrana ścieżką dźwiękowa, ale i grą aktorów. Czuć było pasję i zaangażowanie. Trudno się dziwić, skoro Królowa Śniegu zdobyła III miejsce w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Festiwali Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Albertiana. To bardzo prestiżowy konkurs, któremu patronuje Anna Dymna. Rokrocznie o laury rywalizuje w nim blisko stu wykonawców. Soliści grupy: Katarzyna Dworniczek i Bartłomiej Mądrzyk wystąpili również z piosenkami.

Uczniowie szkoły nie pozostali dłużni. Przygotowani przez nauczycieli uczniowie zaprezentowali tańce, wiersze, piosenki. Ich występy zrobiły na gościach duże wrażenie. Obserwując występy śmiało można powiedzieć, że sztuka stanowi potężne ogniwo łączące ludzi.