Nowe publikacje Biblioteczki Regionalnej

Na półce Biblioteczki Regionalnej Ziemi Chrzanowskiej pojawiły się dwie kolejne pozycje. Obie zostały napisane przez historyków związanych z naszym regionem.

Osobom ciekawym tego, skąd bierze się woda w kranie, jak właściwie korzystać z łaźni miejskiej oraz czego potrzeba, by powstało płynnie działające przedsiębiorstwo polecamy lekturę “Historii Wodociągów Chrzanowskich” Kamila Bogusza.

Relacja ze spotkania z Tadeuszem Arkitem – prezesem Wodociągów Chrzanowskich oraz z Kamilem Boguszem – autorem książki.

Z kolei “Dzieje cmentarza parafialnego w Chrzanowie” autorstwa Mariusza Paździory odkryją przed czytelnikiem tajemnice chrzanowskiej nekropolii oraz zachęcą go do samodzielnych badań z wykorzystaniem załączonego planu.

Rozmowa z autorem książki: Mariuszem Paździorą.

Obie książki dostępne są do nabycia w Dziale Informacji Regionalnej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie. Koszt jednego egzemplarza to 40 zł. Ze względu na stan epidemiologiczny prosimy przed planowanym zakupem o kontakt telefoniczny pod numerem: 32 763 27 48.

Inne publikacje z serii Biblioteczka Regionalna Ziemi Chrzanowskiej.