Chrzanowski Budżet Obywatelski 2021. ZAGŁOSUJ NA ZADANIE!

Zagłosuj na zadanie WITALNE MOCE NA PÓŁNOCY - Ogród sensoryczny przy placu zabaw obok Biblioteki

Serdecznie zachęcamy do oddania swojego głosu na projekt zgłoszony do Chrzanowskiego Budżetu Obywatelskiego 2021WITALNE MOCE NA PÓŁNOCY Ogród sensoryczny przy placu zabaw obok Biblioteki!

Opis zadania: Utworzenie ogólnie dostępnego ogrodu sensorycznego -miejsca wypoczynku i rekreacji na os. Północ – Tysiąclecie przy istniejącym placu zabaw, w bezpośrednim sąsiedztwie biblioteki, Przedszkola Samorządowego nr 7 oraz Szkoły Podstawowej nr 1.
Udowodniono naukowo, że kontakt z przyrodą, nawet poprzez jej bierną obserwację, znacznie obniża poziom stresu i lęku. Ogród sensoryczny jest elementem Hortiterapii zajmującej się współzależnościami między szeroko rozumianym ogrodnictwem, a człowiekiem. Otaczająca nas przyroda działa na nas pozytywnie dostarczając nam doznań sensorycznych, ponieważ rośliny stymulują wszystkie zmysły – wzrok, słuch, dotyk, zapach oraz smak.

W ogrodzie każdy znajdzie coś dla siebie!
ZAKĄTEK WZLOTÓW INTELEKTU: Miejsce do gry w warcaby, szachy, kółko i krzyży itp.
ZAKĄTEK ŚWIĘTEGO SPOKOJU I ZACZYTANIA: Z dziuplą naukową/domkiem na książki – bookcrossing, małą fontanną solarną lub źródłem z wodą w obiegu zamkniętym.
ZAKĄTEK MŁODZIEŃCZYCH UNIESIEŃ: Miejsce spotkań dla młodzieży z ławka smart, ławkami w kręgu, stojakiem na rowery.
ZAKĄTEK DOŚWIADCZANIA ŚWIATA: Dla najmłodszych przy placu zabaw z elementami do zabaw przy ścieżce sensorycznej.

Więcej o zadaniu: tutaj

Czym jest Budżet Obywatelski?
Budżet Obywatelski, zwany również partycypacyjnym, jest demokratycznym procesem, w ramach którego mieszkańcy współdecydują o wydatkach publicznych w mieście w perspektywie kolejnego roku budżetowego. W skrócie oznacza to, że:

• mieszkańcy zgłaszają propozycje projektów do budżetu, które następnie są analizowane pod kątem możliwości realizacji;
  • propozycje projektów, które pomyślnie przeszły weryfikację poddaje się pod powszechne i bezpośrednie głosowanie;
  • w efekcie, najwyżej ocenione lub najczęściej wskazywane propozycje projektów przeznacza się do realizacji – wpisując je do budżetu.

Więcej o Budżecie: tutaj

Zasady głosowania

• Prawo do udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec Gminy Chrzanów.
  • Każdy mieszkaniec ma prawo głosować tylko raz.
  • W przypadku głosowania przez mieszkańca, który nie ma ukończonych 16 lat konieczna jest zgoda jego opiekuna prawnego.
  • Każdy mieszkaniec może wskazać do realizacji od jednego do trzech zadań.
  • Aby prawidłowo oddać głos należy podać: imię, nazwisko, PESEL, a także potwierdzić zawarte oświadczenia.

Głosowanie trwać będzie od 15 do 30 września 2020

Zagłosuj bezpośrednio: tutaj

Lokalizacja stacjonarnych punktów do głosowania:
Urząd Miejski w Chrzanowie, Aleja Henryka 20, Chrzanów
Punkt Informacji Turystycznej, Aleja Henryka 40, Chrzanów