„Projektuj z dziećmi!” – kurs online

Tylko dla osób z Małopolski!

„Projektuj z dziećmi!” to zaproszenie do uważnej, opartej na empatii i życzliwości, współpracy z dziećmi i młodzieżą. To rozmowy  o możliwościach towarzyszenia dzieciom i młodzieży na ich własnych ścieżkach. Kurs skierowany jest do osób z Małopolski, które współpracują lub chcą współpracować z dziećmi: animatorek, edukatorów, nauczycielek, pedagogów, aktywistek itd.

Program kursu nawiązuje do tradycji działań non-violence (m.in. Porozumienia bez przemocy), pedagogiki dialogu i praktyki uważności. Poza spotkaniami online, przewidziana jest praca własna (otrzymasz materiały) w miejscu i czasie, o którym sam(a) decydujesz.

Możesz potraktować ten kurs jako grupę rozwojową dla siebie, może być to inspiracja w twojej pracy z dziećmi i młodzieżą, a także możliwość otrzymania dofinansowania na działanie edukacyjne współrealizowane z dziećmi i młodzieżą.

Tematy poruszone podczas kursu to:

– prawa dziecka i o tym, co to znaczy respektować je we współpracy z dziećmi i młodzieżą;

– partycypacyjne modele współpracy z dziećmi i młodzieżą i o tym, na co warto zwrócić uwagę przy ich realizowaniu;

– umiejętność komunikacji w oparciu o życzliwość i empatię (komunikacja w tradycji non-violence), która wzmacnia relacje w grupie i wpływa na współpracę z dziećmi i młodzieżą;

– tworzenie i przyjmowanie konstruktywnej informacji zwrotnej i wzmacnianiu asertywności swojej oraz dzieci i młodzieży;

– dbanie o siebie w pracy tak, żeby transferować nieprzyjemne emocje w spokój i z uważnością uczyć się w sytuacji konfliktu;

– projektowanie działań z dziećmi i młodzieżą w oparciu o rozwiązania inspirowane metodyką design thinking i wspieraniu umiejętności rezyliencji własnej oraz osób, z którymi współpracujemy.

Szczegółowy program, rekrutacja oraz inne informacje  znajdziesz TUTAJ.