PODSUMOWANIE projektu “Pierwiastek matematyki”

Podsumowanie projektu "Pierwiastek matematyki"

Matematyczną eko-galą zakończyła się realizacja programu mPotęga, którego koordynatorem była Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie.

Laureaci konkursów matematycznych i ekologicznych otrzymali nagrody. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Luszowicach – partnera MBP –  udowodnili, że ekologia i matematyka nie jest im obca, a przede wszystkim dzięki interaktywnym metodom nauczania, nie jest nudna!

„mPotęga” to główny program grantowy Fundacji mBanku, na realizację którego biblioteka uzyskała fundusze. Program zorientowany jest na popularyzację matematyki wśród młodych ludzi.

Na przestrzeni kilku miesięcy uczniowie Szkoły Podstawowej w Luszowicach uczestniczyli w rozmaitych działaniach.

Zrealizowano: warsztaty matematyczno-ekologiczne, blok „Ekowyzwania”, referendum, matematyczno-ekologiczną grę rodzinną oraz akcję „Zważmy śmieci”.

Wszystkim aktywnościom przyświecała idea połączenia działań matematycznych z akcjami ekologicznymi.

Nagrody laureatom wręczyła Anna Siewiorek, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie.

Więcej o projekcie znajdziesz TUTAJ.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.