Biblioteczne inspiracje na wakacje w Oddziale dla Dzieci: relacja 5-10 lipca 2021

Biblioteczne inspiracje na wakacje - relacja

Wakacyjny czas tak szybko płynie… Kolejny tydzień minął nam jeszcze szybciej. Dlaczego? To wszystko dzięki dzieciakom, które licznie uczestniczyły w bibliotece na zajęciach w ramach Kulturalnych wakacji w mieście, pod hasłem Biblioteczne Inspiracje na wakacje. Ależ się działo!

5.07.2021 – Przyjaciele czarownicy, w cyklu Strefa Młodego Naukowca.

Na zajęciach wspólnie robiliśmy papierowe kolorowe kotki, słuchaliśmy bajki o czarownicy i jej niesfornych kociakach, a także eksperymentowaliśmy z różnymi zjawiskami chemicznymi.

6.07.2021 – Photon – król robotów, w cyklu Gang Robotów.

Naszym głównym bohaterem spotkania był Photon, czyli robot edukacyjny. Wspólnie stworzyliśmy historię o dzielnym, walecznym robocie, który uratował księżniczkę przed groźnym smokiem. Nie zabrakło wykonanych samodzielnie przez dzieci koron, roboty dumnie się w nich prezentowały. A na koniec nie mogło zabraknąć emocji jak na mundialu, czyli przeprowadziliśmy wyścig robotów.

7.07.2021 – Licho nie śpi – spektakl teatralny w wykonaniu Teatru Uszytego

To był wyjątkowy dzień. Tym razem spotkaliśmy się w sali teatralno-kinowej MOKSR w Chrzanowie. Mieliśmy okazję oglądać spektakl pt. „Licho nie śpi”, a wystąpili specjalnie dla nas aktorzy z Teatru Uszytego. Były emocje, zachwyt, skupienie, cisza, oklaski, śmiech, a także aktywny udział dzieciaków na scenie. Nie da się ukryć, że wyszliśmy z sali z uśmiechami na buziach 😉

8.07.2021 – Szklany ogródek – warsztaty florystyczne

Jak mówi pewne przysłowie „Brudne dziecko, to szczęśliwe dziecko” to po zajęciach florystycznych dwoma (troszkę brudnymi rękami) podpisujemy się pod tym. Na samym wstępie pani Paulinka opowiedziała nam co nieco o florystyce, właściwościach roślin, o tym skąd wywodzi się tzw. las w słoiku. A później przeszliśmy do najlepszego fragmentu tego spotkania: sadziliśmy w słoikach roślinki, brudziliśmy przy okazji w ziemi, ozdabialiśmy, tworzyliśmy. Efekty naszych prac najlepiej przedstawią zdjęcia poniżej.

9.07.2021 – Spacer po Marsie, w cyklu Strefa Młodego Naukowca

W piątkowe przedpołudnie wybraliśmy się w podróż na Marsa. Towarzyszyły nam wykonane samodzielnie przez dzieciaki stworki prosto ze świata kosmosu. A jak kosmos, to nie zabrakło również robocików ozobotów, które przypominają łaziki. Milusińscy z radością tworzyli przy pomocy puzzli skomplikowane trasy, po których spacerowały nasze roboty.

10.07.2021 – Obłok Magellana, czyli niecodzienne spotkanie z niesamowitymi zjawiskami.

Tydzień zajęć wakacyjnych zakończyliśmy wybuchowo i to dosłownie! Do naszej biblioteki zawitał Dr WOW. Eksperymenty, zjawiska i pokazy, które zaprezentował naszym milusińskim dosłownie wywołały na ich buziach „woooow”. Zdjęcia najlepiej oddadzą to, co się działo w trakcie spotkania 😉

Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciakom za liczny i aktywny udział w zajęciach, mamy ogromną nadzieję, że spotkamy się w bibliotece już od 2 sierpnia. Do zobaczenia!