Co czytać w sierpniu?
Połowa wakacji już za nami, błogi czas tak szybko płynie. Ile książek już przeczytaliście? Jaka historia wciągnęła Was od pierwszych stron? A może szukacie czegoś ciekawego na kolejny miesiąc wakacji? Poniżej mam dla was kilka książkowych rarytasów, niektóre ledwo co zagościły na naszych pólkach, są gorące i pachnące jak świeże bułeczki. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. W propozycji znajdziecie: literaturę fantazy, obyczajową, science fiction, romans, a także kryminał.
„Nevermoor. Przypadki Morrigan Crow” Jessica Townes
Lubicie Harrego Pottera, magię i tajemnicę? Fascynują Was zaklęcia? Jeżeli tak to książka „Nevermoor. Przypadki Morrigan Crow” autorstwa Jessica Townes jest właśnie dla Was. A kiedy poznacie pierwszy tom przygód Morrigan, koniecznie sięgnijcie po kontynuację: tom 2 „Wundermistrz. Powołanie Morrigan” i tom 3 „Pustka wietrzna. Polowanie na Morrigan Crow”.
„Nevermoor” roztacza przed nami świat niesamowity, zupełnie nowy, magiczny i szalony. Tu tryumfuje wyobraźnia, a smaku dodaje wyśmienity czarny humor. Zdecydowanie nadchodzi nowa era. Era Morrigan Crow!
Dawno, dawno temu w zwyczajnym, nudnym świecie żyła przeklęta dziewczynka. Urodziła się w pechowy dzień, pod pechową gwiazdą i jedyne, co potrafiła, to przynosić innym pecha. Ale spokojnie, pechowe dzieci nigdy nie żyją długo – wszystkie umierają w swoje jedenaste urodziny.
Morrigan nie do końca wierzy w te wszystkie brednie, a jednak z niepokojem odlicza dni. W dzień urodzin rzeczywiście wszystko się zmienia, a to za sprawą pewnego rudowłosego dżentelmena, który nazywa się Jupiter North i ma dla Morrigan propozycję nie do odrzucenia.
Podróż, w którą ją zabiera, to wyprawa w inny wymiar, do tajemniczego miasta Nevermoor, gdzie Morrigan staje przed niesamowitą szansą, by zostać członkinią elitarnego stowarzyszenia, tyle że najpierw musi przejść cztery próby. Każda z nich jest trudnym sprawdzianem, każda wymaga niezwykłych umiejętności.
Jak sobie poradzi Morrigan? Czy potrafi coś więcej, niż tylko przynosić pecha?
Źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4864332/nevermoor-przypadki-morrigan-crow
„Mój książę” Julia Quinn
Nie da się ukryć, że o serii książek Bridgertonowie było i jest głośno. A wszystko to za sprawą Netflixa, który wyprodukował serial oparty właśnie na powieści Julii Quinn. Jednak zanim ekranizacja, to najpierw zawsze książka. I do tego gorąco Was zachęcam! Jeżeli macie ochotę na romans historyczny, lubicie kiedy główni bohaterowie łamią zasady, a kieruje nimi miłość… to zdecydowanie jest seria książek dla Was. Pierwsza część pt.: „ Mój książę”, a także druga „Ktoś mnie pokochał” czeka na was w naszej bibliotece.
Czy może być większe wyzwanie dla ambitnych mam córek na wydaniu w Londynie roku 1813 niż książę kawaler? Daphne Bridgerton jest urocza i inteligentna, z jakiegoś powodu jednak mężczyźni traktują ją tylko jako przyjaciółkę i nie widać wokół niej roju zalotników. Żaden z londyńskich amantów nie poprosił jeszcze o jej rękę, o czym Daphne skrycie od dawna marzy… Za to książę Hastings nie zamierza się rychło żenić, tyle że liczne panny na wydaniu (a zwłaszcza ich natrętne mamy) nie ustają w próbach nakłonienia go do zmiany zdania.
Książę Simon proponuje więc Daphne niezwykle korzystną dla obu stron tajną umowę – on będzie udawał jej adoratora, dzięki czemu uwolni się od natrętek, a ona z pewnością zyska pretendentów do swojej ręki, skoro sam książę uznał ją za pożądaną partię…
Plan wydaje się niemal doskonały, pod warunkiem że oboje zachowają go w sekrecie. I faktycznie działa znakomicie – na początku… Kiedy pląsają z gracją po sali balowej, ona z rumieńcem na policzkach, on zaś wpatrzony w nią płomiennym spojrzeniem, trudno uwierzyć, że ich zaloty to tylko fikcja… Trudno, bo pośród pełnego blichtru, plotek i intryg świata elity Londynu jest tylko jedna stała rzecz: miłość, która złamie każde reguły…
Miłosne kłamstwa i prawdziwa namiętność w przesyconym subtelnym wdziękiem i humorem romansie współczesnej Jane Austen z pierwszych miejsc amerykańskich list bestsellerów.
Źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4951691/moj-ksiaze
„Niewidzialne życie Addie LaRue” Victoria Schwab
Nie powinno oceniać się książki po okładce, ani po jej wydaniu. Jednak z punktu widzenia zapalonego czytelnika, miłośnika pięknych książek, ta zdecydowanie jest w pierwszej dziesiątce. To pozycja, o której było głośno w świecie Bookstagrama, czyli Instagrama, który kręci się tylko wokół tematyki związanej z książkami, nowościami wydawniczymi i recenzjami. To historia ze świata fantasy, która podbiła serca wielu czytelników. Nie da się ukryć, że również za sprawą pięknego wydania. Jednak najbardziej chodzi tutaj o treść!
Nigdy nie módl się do bogów, którzy odpowiadają po zmroku”.
Francja, rok 1714. Uciekająca sprzed ołtarza młoda dziewczyna imieniem Adeline popełnia niewyobrażalny błąd. Zawiera umowę z diabłem. Faustowski pakt nakłada na nią ograniczenie – możliwość wiecznego życia bez szansy na bycie zapamiętaną przez kogokolwiek – dlatego Addie decyduje się opuścić swoją wioskę, albowiem straciła wszystko.
Dziewczyna jest zdeterminowana znaleźć dla siebie właściwe miejsce, nawet jeśli została skazana na wieczną samotność. Ale czy na pewno? Każdego roku, w dniu jej urodzin, tajemniczy Luc przychodzi z wizytą i pyta, czy Addie jest już gotowa, by oddać mu swą duszę. Ich mroczna i ekscytująca gra będzie trwać przez wieki.
Minie trzysta lat, zanim Addie odwiedzi ukrytą w Nowym Jorku księgarnię i pozna kogoś, kto zapamięta jej imię – i nagle wszystko znów zmieni się na zawsze.
Źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4935703/niewidzialne-zycie-addie-larue
„W zmowie z mordercą” Bartłomiej Kowaliński
Lubicie debiuty literackie? Macie ochotę na dobry kryminał, zbrodnię i niewyjaśnione śledztwo? Jeśli odpowiedź jest na tak, to zapraszam Was do Zakopanego, do którego przenosi nas książka „W zmowie z mordercą”. Razem z dziennikarzem Pawłem Wolskim spróbujemy dowiedzieć się, kto wiele lat temu zamordował młodą dziewczynę. Bądźcie czujni i nie dajcie się zmylić pozorom.
Nieznany sprawca uprowadził i zabił jedenastoletnią dziewczynkę. Zakopiańska policja szybko wszczęła postępowanie, lecz główny podejrzany popełnił samobójstwo i motywy przestępstwa pozostały niejasne. Sprawę zamknięto, a śledztwo umorzono… Mija właśnie piętnaście lat od tamtych wydarzeń. Paweł Wolski, dziennikarz śledczy z Warszawy, pisze artykuł na temat tej brutalnej zbrodni i odkrywa wiele nieścisłości oraz niezbadane przez policję wątki. Podążając ich tropem, dochodzi do przerażającego wniosku: morderca może wciąż być na wolności, a śmierć dziewczynki to zaledwie część mrożącej krew w żyłach prawdy…
Źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4933624/w-zmowie-z-morderca