„Nić Ariadny: mity i labirynty” – książkowe recenzje dla dzieci i rodziców

Książkowe recenzje dla dzieci i rodziców

Jan Bajtlik „Nić Ariadny: mity i labirynty”

Wydawnictwo Dwie Siostry, Warszawa 2018

Książka pod tytułem Nić Ariadny: mity i labirynty to wspaniała rozrywkowo-dydaktyczna propozycja dla dzieci. Od wieków ludzi na całym świecie fascynowały mity greckie – tradycyjne opowieści. Ten wielkoformatowy album wprowadza czytelników w świat mitologicznych bogów i herosów. Można tu spotkać: Syzyfa, Minotaura, Odyseusza, piękną Helenę oraz wiele, być może zupełnie nieznanych postaci. Każda z ogromnych ilustracji to zasługa ilustratora Jana Bajtlika, który zaprasza nas do  zabawy w poszukiwanie właściwej drogi na kolejną stronę. Przeglądając ilustracje, warto sięgać po objaśnienia, które są  zamieszczone na końcu, dzięki temu można dowiedzieć się więcej. Książka pięknie wydana przez Wydawnictwo Dwie Siostry z przeznaczeniem dla dzieci w kategorii wiekowej 7+. To dobra  propozycja dla dzieci i ich rodziców,  może być również wykorzystana przez nauczycieli jako środek dydaktyczny w szkole – przy omawianiu mitologii. Po wypożyczeniu tej książki w Bibliotece fajnie będzie się zgubić na jej kartach, by znaleźć się w Grecji sprzed tysięcy lat!

Przygotowała: Bibliotekarka Patrycja / Oddział dla Dzieci