Rozstrzygnięcie konkursu literackiego „Biblioteczne bajanie”

Konkurs literacki "Biblioteczne bajanie" - przedstawiamy zwycięzców!

Kilka miesięcy temu, gdy zapraszaliśmy Państwa do udziału w konkursie “Biblioteczne bajanie. Dorośli piszą dla dzieci” nawet nie przypuszczaliśmy, że odzew będzie tak imponujący i otrzymamy tak wiele prac. Tymczasem w obu kategoriach, prozatorskiej i poetyckiej, wpłynęło 45 utworów autorstwa 19 osób.

Jury, w skład którego weszły: Anna Siewiorek – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie (przewodnicząca), Wanda Potoczek – polonistka, nauczycielka, Klubowiczka DKK – Dyskusyjnego Klubu Książki, Janina Onyszkiewicz – bibliotekarka, były wieloletni kierownik Oddziału dla Dzieci chrzanowskiej biblioteki, Ewelina Deluga – kierownik Oddziału dla Dzieci oraz Olga Nowicka – kierownik Działu Promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie, pochyliło się nad wszystkimi nadesłanymi tekstami, wybrało faworytów, których dzisiaj chcemy Państwu przedstawić.

W kategorii utwór w formie prozatorskiej:

• I miejsce

Agnieszka Wrońska-Mielcarek, godło Uśpiona – opowiadanie O misiu, który nigdy nie miał snów

• II miejsce

Justyna Rut-Thiam, godło Kuleczka – opowiadanie Szósty zmysł

• III miejsce

Agnieszka Wrońska-Mielcarek, godło Niezapominajka – opowiadanie W mysiej dziurze Mysipiórki

W kategorii  utwór w formie poetyckiej:

• I miejsce

Anna Piwowarczyk, godło Anika – wiersz Legenda o rycerzu z rodowodem i smoczycy z okna

• II miejsce

Ewelina Pałka, godło Zojka – wiersze w cyklu Wesołe rymowanki z rodzinnej czytanki…

• III miejsce

Jan Paliczka, godło Dani – wiersze Zwierciadło oraz Duch wierzby

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim, którzy zechcieli nadesłać swoje utwory i podzielić się swoją twórczością gorąco dziękujemy! Jest nam tym bardziej miło, że konkurs wpisał się pięknie w obchody Jubileuszu 75-lecia chrzanowskiej Biblioteki.

O terminie rozdania nagród laureaci konkursu zostaną powiadomieni telefonicznie lub mailowo.