Dzień 23 – leczymy głowę:
A teraz słów kilka o przepisanym dla Was leczniczym preparacie:
Źródło okładki: www.empik.pl
W życiu wiele zależy od nas samych. Optymizm i to jak funkcjonuje nasz mózg, nasze myśli wpływają na rezultaty jakie osiągamy. Co jednak gdy przytrafi nam się coś na co nie mamy wpływu? Wtedy albo walczymy z górą emocji i dajemy sobie miejsce na spokojną refleksję, albo kapitulujemy i poddajemy się.
Jak zachowa się bohaterka książki „Motyl” w obliczu takiej choroby jaką jest alzheimer? Jaką drogę przejdzie zanim niepokojące objawy utrudniające jej prawidłowe funkcjonowanie w życiu, uświadomią jej, że neurony w jej głowie obumierają, a ona z miesiąca na miesiąc traci pamięć.
Książka ukazuje cały proces rozwijającej się choroby. Alice to kobieta w średnim wieku, wykształcona o bystrym umyśle, szczęśliwa żona i matka. W momencie diagnozy w jej głowie rodzi się pytanie…jak dalej żyć? Uczestnicząc w całym procesie postępującej jej choroby, powoli razem z bohaterką oswajamy się z nią. Dowiadujemy się, że z tą jakże straszną chorobą można żyć i trzeba, ale bardzo potrzebne jest wsparcie, dużo ciepła, zrozumienia i pomocy ze strony najbliższych osób. Taką pomoc otrzymała Alice, która każdy kolejny dzień przyjmuje jako cenny dar, a priorytetem jest ocalić jak najwięcej wspomnień.
Książka ma cudowne przesłanie. Życie i zdrowie jest kruche jak motyl, ale cokolwiek się w nim wydarzy, nie poddawaj się. Spójrz na swoje życie, może jeszcze wolne od choroby, z wdzięcznością.
Więcej o akcji Sanatorium Czytelnicze – Turnus 2022 znajdziesz TUTAJ.