AkwareLOVE – ODD – relacja

Środa 24 sierpnia 2022 była w Oddziale dla Dzieci dniem uśmiechniętym, kolorowym, akwarelowym. Nasze zaproszenie na rodzinne warsztaty arteterapeutyczne „AkwareLOVE” przyjęli rodzice, którzy wraz z dziećmi aktywnie i twórczo spędzili u nas popołudnie. Spotkanie poprowadzone pod fachowym okiem i pędzlem Pani Celiny Król, terapeutki zajęciowej, miało na celu m.in. oswojenie naszych młodszych i starszych czytelników z techniką malowania akwarelą, co tylko pozornie wydaje się sztuką łatwą. Powstały piękne kolorowe zakładki do książek, a dodatkową atrakcją była prezentacja przepięknych prac plastycznych autorstwa Pani Celiny.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom, a przede wszystkim prowadzącej za życzliwe podzielenie się z nami swoją wiedzą i talentem.

Warsztaty zorganizowano w ramach zadania „Biblioteka po sąsiedzku”, z cyklu „Naturalnie w bibliotece”, realizowanego z projektu BLISKO – Biblioteka | Lokalność| Inicjatywy| Społeczność| Kooperacja| Oddolność|. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.