Oswajanie strachu przed pająkami – Filia w Pogorzycach – relacja

21 września 2022 odbyło się spotkanie autorskie z Michałem Gołąbem pisarzem, poetą, autorem międzypokoleniowej bajki terapeutycznej pt. „Mów mi Paj”. Spotkanie zostało zrealizowane we współpracy ze Szkołą Podstawową w Pogorzycach i wzięło w nim udział blisko 60 uczniów. Uczniowie mieli okazję wysłuchać fragmentów książki opowiadającej o zabawnych przygodach sympatycznego pająka. Podczas rozmowy z autorem, odkryli na nowo potęgę bajki, dowiedzieli się dlaczego jest to najważniejszy gatunek literacki, a także poznali tajniki tworzenia bajkowych opowieści.

Spotkanie zorganizowano w ramach zadania „Biblioteka po sąsiedzku”, z cyklu „Naturalnie w bibliotece”, realizowanego z projektu BLISKO – Biblioteka | Lokalność| Inicjatywy| Społeczność| Kooperacja| Oddolność|. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.