Pogorzyce – śladami zapomnianej historii – Filia w Pogorzycach – relacja

9 października 2022 Biblioteka w Pogorzycach zorganizowała spacer edukacyjny. Podczas wycieczki uczestnicy mieli okazję poznać historię miejscowości oraz zobaczyć zapomniane i mało znane miejsca: zaginioną drogę do Chrzanowa, najstarszy kamieniołom w okolicy, dawny folwark, Wąwóz Smolarnia ze źródełkiem pod starym bukiem oraz Góry Pogorzyce z widokiem
na Beskidy. O historii i tajemnicach miejscowości opowiadał dr Stanisław Garlicki, historyk i regionalista, założyciel Muzeum Życia Codziennego 1939-1979 w Płazie-Wapienniku.

Spacer zorganizowano w ramach zadania „Biblioteka po sąsiedzku”, z cyklu „Spacery po sąsiedzku”, realizowanego z projektu BLISKO – Biblioteka | Lokalność| Inicjatywy| Społeczność| Kooperacja| Oddolność|. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.