Spotkanie integracyjne, spacer poznawczy – Filia Luszowice / PAFW – relacja

19 września 2022 Biblioteka w Luszowicach, w ramach integracji polsko-ukraińskiej, zaprosiła na dwa wydarzenia. Najpierw sołtys Luszowic, Bartłomiej Pająk, oprowadził polsko-ukraińską grupę spacerowiczów po sołectwie, pokazując najciekawsze miejsca, przedstawiając miejsca i osoby. Następnie w Bibliotece odbyło się spotkanie integracyjne z poczęstunkiem, podczas którego Krzysztof Tomala – miłośnik lokalnej historii – dzielił się z obecnymi ciekawostkami na temat okolicy.

Wydarzenia zorganizowane z projektu „Razem w Bibliotece” dofinansowane ze środków Programu Lokalne Partnerstwa PAFW Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Funduszu Rozwoju Pracowni Dobra Wspólnego.