Biżuteria ceramiczna DIY – Filia w Pogorzycach – relacja

14 listopada w Bibliotece w Pogorzycach odbyły się warsztaty tworzenia ceramicznej biżuterii. Warsztaty miały rodzinny charakter. Dzięki przyjacielskiej atmosferze między uczestnikami zajęć wytworzyły się pozytywne relacje oraz koleżeńska współpraca i wymiana doświadczeń.

Podczas zajęć poznaliśmy właściwości termoplastyczne gliny oraz narzędzia używane do obróbki tego surowca. Uczestnicy mieli okazję wypróbowania różnych wzorów – od prostych, pojedynczych elementów, po bardziej wyrafinowane modele biżuterii wykonywane specjalnymi narzędziami i przyborami. Twórcze popołudnie zaowocowało wykonaniem pokaźnej kolekcji wyrobów ceramicznych.

Prowadzenie Małgorzata Kawala-Wojtkowska

Warsztaty zorganizowano w ramach zadania „Biblioteka po sąsiedzku”, z cyklu „Naturalnie w bibliotece”, realizowanego z projektu BLISKO – Biblioteka | Lokalność| Inicjatywy| Społeczność| Kooperacja| Oddolność|. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.