Święta naturalnie / Filia w Balinie

Święta naturalnie – Filia w Balinie – relacja

7 listopada 2022 roku uczestnicy warsztatów mieli okazję poznać tajniki sztuki robienia makramy. Tą techniką, polegającą na splataniu sznurka bez użycia igły, drutów lub szydełka, tworzono naturalne ozdoby świąteczne. Przy użyciu prostych materiałów: kolorowych włókien, wieszaka, papierowych torebek powstały atrakcyjne elementy dekoracyjne – w sam raz na sezon grudniowy.

Warsztaty zorganizowano w ramach zadania „Biblioteka po sąsiedzku”, z cyklu „Naturalnie w bibliotece”, realizowanego z projektu BLISKO – Biblioteka | Lokalność| Inicjatywy| Społeczność| Kooperacja| Oddolność|. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.