Zapraszamy na XX Tydzień Bibliotek 2023!

Zapraszamy na XX Tydzień Bibliotek

Chrzanowska biblioteka zaprasza na XX TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2023. Tegoroczne hasło ogólnopolskiej kampanii czytelniczej „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”

Bo biblioteka jest miejscem, które gromadzi społeczność zarówno jako grupę, jak i każdą poszczególną osobę.

Biblioteka jest jak przyjaciel, z którym dobrze spędza się czas. Każdy może znaleźć w niej coś ciekawego dla siebie. Może to być naukowa odpowiedź na jakieś zawiłe pytanie z dowolnej dziedziny lub odwrotnie –  fantazyjny i nieoczywisty świat zawarty w książce lub w grze.

Oferta Biblioteki jest różnorodna i dostosowana do wielu potrzeb. To dlatego Bibliotekę można nazwać Moją, Twoją, Naszą i się z nią utożsamiać.

Przez cały tydzień biblioteka przypominać będzie, o tym, że jest miejscem, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie!

Podczas tegorocznej edycji  chrzanowska biblioteka przygotowała bogaty i różnorodny program.

Zobaczcie sami:

8 – 11 MAJA

WIOSENNY KIERMASZ KSIĄŻKI (BIBLIOTEKA GŁÓWNA ORAZ FILIA OS. POŁUDNIE)
Do nabycia ciekawe pozycje wydawnicze w cenach w super niskich cenach od 1 zł do 5 zł!

8 – 15 MAJA / on-line

MOJA, TWOJA, NASZA – BIBLIOTEKA … POLECA
Przez cały Tydzień Bibliotek, w postach na bibliotecznym Facebooku, bibliotekarki z Działu Udostępniana Zbiorów i Animacji będą polecać wybrane przez siebie tytuły.
Koniecznie obserwujcie nas na naszym Facebooku.

8 MAJA, godz. 10:00

ŚWIERSZCZYKOWE SPOTKANIE – SPOTKANIE AUTORSKIE Z MARCINEM BRUCHNALSKIM
Spotkanie autorskie z ilustratorem, autorem m.in. świerszczykowej postaci Bajetana Hopsa. Dla grup zorganizowanych. W ramach projektu “Na tropie Świerszczyka”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

9 MAJA, godz. 16:00

SPOTKANIE AUTORSKIE Z BARBARĄ SADURSKĄ
W programie: WARSZTATY KREATYWNEGO PISANIA – zapisy/limit 10 osób
Filia w Pogorzycach

9 MAJA, godz. 17:00

LITERATURA JESZCZE PIĘKNIEJSZA…
Warsztaty z Anną Pactwa – właścicielką Wydawnictwa Pactwa. W programie: piękna oprawa, wyjątkowe ilustracje, wartościowe treści, z szacunku dla czytelników i środowiska.
W ramach programu BLISKO, zadania Biblioteka po sąsiedzku, projektu Literacka ziemia chrzanowska.
Filia w Balinie

9 MAJA, godz. 15:30

MALOWANE SŁOWA – ZACZAROWANE STRONICE
Dla dzieci w wieku 4-7 lat. Dekoracje ze starych książek.
Zapisy. tel. 32 623 75 08
Filia Os. Południe

10 MAJA, godz. 17:00

ROZMOWY O KULTURZE – KLUB BIBLIOTECZNY: „SŁYNNE MIŁOSNE ZWIĄZKI POLSKO-FRANCUSKIE”
Moderator: Jerzy Dybaś – tłumacz i lektor języka, kultury i cywilizacji francuskiej i rosyjskiej.

12 MAJA, godz. 18:00

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU: CZYTANY OBRAZ – MALARSTWO MICHAŁA KWARCIAKA
Rozstrzygnięcie konkursu CZYTANY OBRAZ – MALARSTWO MICHAŁA KWARCIAKA, połączone z wernisażem wystawy. W programie: zwiedzanie wystawy, rozmowa z autorem, czytanie nagrodzonych prac. Oprawa muzyczna – Maryla Kramarczyk, Halina Pstrucha.

12 MAJA, godz. 17:00

WSZECHNICA CHRZANOWSKA: „LOCO. TOMASZ MARCZYŃSKI. OPOWIEŚĆ NIE TYLKO O KOLARSTWIE”
Spotkanie autorskie z dziennikarzem Wojciechem Molendowiczem, chrzanowianinem z urodzenia.

12 MAJA, godz. 15:00

DKK – DYSKUSYJNY KLUBU KSIĄŻKI DLA MŁODZIEŻY
Dyskusja o książce: Zofia Staniszewska, Dzieci w sieci dobrych manier.
Zajęcia dla osób w wieku 10-14 lat.

13 MAJA, godz. 10:30

CZYTANIE NA DYWANIE. W RAMACH DKK – DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI DLA DZIECI
Zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat. Uwaga! Na zajęcia obowiązują zapisy (od 6.05.2023) telefonicznie lub osobiście w godzinach pracy Oddziału dla dzieci.

13 MAJA / on-line

MOJA, TWOJA, NASZA – BIBLIOTEKA!
Tekst z cyklu felietonów publikowanych w “Poradniku Bibliotekarza” / autorka: Olga Nowicka

15 MAJA, godz. 17:00

MULTISENSORYKA
Prowadzenie: Pozysfera w Chrzanowie. Zajęcia dla dzieci w wieku 2 – 4 lata wraz z rodzicami. Uwaga! Na zajęcia obowiązują zapisy tel. lub osobiście (poniedziałek – tydzień przed każdym terminem spotkania). W ramach projektu “Na tropie Świerszczyka”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

16 MAJA, godz. 17:00

KWIATOWE FANTAZJE IRENY JARCZYK
Wernisaż wystawy mieszkanki Pogorzyc Ireny Jarczyk. Współpraca KGW w Pogorzycach. Wystawa czynna: 16.05 – 12.07.
Filia w Pogorzycach

16 MAJA, godz. 17:00

WSZECHNICA CHRZANOWSKA: 100. ROCZNICA URODZIN JANINY WOYNAROWSKIEJ “NIEZWYKŁY CZŁOWIEK NA TRUDNE CZASY”
Wykład poświęcony Janinie Woynarowskiej. Prowadzenie: Anna Górska – Prezes Klubu Inteligencji Katolickiej w Chrzanowie.Wystawa towarzysząca „Służebnica Boża Janina Woynarowska”.