Złap oddech z biblioteką! / Filia Balin

Warsztaty związane z ekologią, pszczołami i czystym powietrzem już wkrótce w filii w Balinie!

Nasza biblioteka po raz kolejny złożyła projekt w ramach ogłoszonego przez ENERIS programu grantowego „ZGOK Balin na rzecz lokalnych społeczności” edycja 2023, którego celem jest aktywizacja mieszkańców Balina oraz osiedla Kąty do wdrażania pozytywnych zmian w miejscu, w którym żyją.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że projekt „Złap oddech z biblioteką” znalazł się wśród tegorocznych laureatów! Dzięki otrzymanemu grantowi filia w Balinie we współpracy z Przedszkolem Samorządowym im. Św. Franciszka w Balinie będzie realizować działania, które skupiać będą się wokół zagadnień związanych z zanieczyszczeniem powietrza i rolą roślin w procesie jego oczyszczania oraz podnoszeniem proekologicznych zachowań głównie dzieci i młodzieży.

W ramach projektu zorganizowanych zostanie 10 warsztatów o tematyce poświęconej tworzeniu wokół siebie przestrzeni przyjaznej człowiekowi i przyrodzie:

1. warsztaty ekologiczne tworzenia eko bomb nasiennych połączone z tworzeniem kwietnej łąki przy budynku biblioteki
2. warsztat z tworzenia zielonej ściany z roślin oczyszczających powietrze
3. warsztat tworzenia naturalnych rzeczy z wosku pszczelego „Skarby z ula”
4. warsztat zakładania domków dla pszczoły Murarki w ogrodzie przedszkolnym
5. warsztat z zakresu ekologicznej edukacji sensorycznej w przedszkolu
6. warsztaty wyjazdowe ze zwiedzaniem pasieki w Apilandii – Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa
7. warsztat „Poznaj las” – tworzenie drzew z mchu i edukacyjnego panelu sensorycznego do ogródka przedszkolnego
8. warsztat „Eko w stylu decoupage”
9. warsztat z prawidłowej segregacji odpadów
10. warsztat tworzenia naturalnych środków czyszczących oraz prelekcja “Środki czyszczące i ich wpływ na środowisko”