Tak to się dzieje – wystawa ilustracji Anny Salamon

Zapraszamy w czasie wakacji!

Dla naszych czytelników oddział dla dzieci przygotował nie lada gratkę! Wystawa „Tak to się dzieje” czyli… Tak wyjaśnia tytuł autorka Anna Salamon:  „Tak to się dzieje” od czasownika “dziać” w znaczeniu: dziergać, robić dzianinę. No i dzianie się dobrze oddaje proces twórczy,  który dzieje się długo”.

Dzianina, czyli w tym wypadku misternie „wydziergane” szydełkiem ilustracje do wierszy Alicji Krzanik do „Literkowej książki”, „Cyferkowej książki” i „Roślinkowej książki” Wydawnictwa Nasza Księgarnia oraz  do Magazynu dla dzieci „Świerszczyk”. Tę kolorową i niezwykle oryginalną wystawę będzie można podziwiać w czasie wakacji  w oddziale dla dzieci Działu Udostępniania Zbiorów i Animacji oraz w Filii w Pogorzycach i w Filii w Płazie. Zapraszamy!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego