Międzynarodowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów

28 sierpnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów.

Nie jest to przypadkowa data, ponieważ tego samego dnia obchodzimy rocznicę urodzin Jacka Kirby’ego – słynnego rysownika komiksów.

Jack Kirby jest twórcą znanych na całym świecie postaci m.in. XManów, Hulk i Fantastyczna Czwórka.

Pomysłodawcami święta komiksów są amerykańscy dziennikarze i blogerzy – Brian Heater i Sarah Morean.

Jak możemy świętować?

Wystarczy, że weźmiemy do ręki komiks i będziemy go czytać! Możemy czytać w domu, w parku, w pociągu lub czekając na autobus – GDZIEKOLWIEK!

Każdy z nas bez problemu jest w stanie wymienić komiksy zagraniczne, ale co z naszymi polskimi komiksami?
Najczęściej kojarzymy kultowe polskie komiksy jak „Tytus, Romek i Atomek” czy też „Kajko i Kokosz”. Ale poza tymi kultowymi tytułami, nasza rodzima biblioteka komiksów ciągle się rozrasta!

Dla najmłodszych polecamy niedawno wydane m.in. „ Detektyw Miś Zbyś na tropie” lub „Podróże w czasie i przestrzeni w celu ratowania Ziemi”. Dla dorosłych również się coś znajdzie np. „Strażnicy” lub „Mroczna Wieża”.