Rozmowy o kulturze – Klub biblioteczny: Architektura szczęścia

6 września 2023 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu Rozmowy o Kulturze – Klub Biblioteczny. Temat: „Architektura szczęścia – Podejście człowieka do otaczającej go architektury, wystroju wnętrz i przedmiotów codziennego użytku” pozwolił na wielowątkową dyskusję. Rozmawiano więc o tym:

• jakie powinno być szczęśliwe miasto i czy już w takim mieszkamy?
  • jaki wpływ na nasze samopoczucie ma okoliczna architektura i wygląd naszych domów?
  • co sądzimy o planowaniu przestrzeni z perspektywy jej użytkowników?
  • jak dobrze oznaczyć budynki, aby każdy mógł je odnaleźć?

To tylko kilka podjętych wątków. Poniżej zostawiamy kilka inspiracji dla osób chcących na własną rękę zagłębić się w te i pokrewne zagadnienia.

Metropolis: największy wynalazek ludzkości / Ben Wilson

Jak czytać nowoczesne budynki: przyspieszony kurs wiedzy o architekturze epoki nowoczesnej / Will Jones

Kolorowa rewolucja: architektura, wnętrza, moda / Dagny Thurmann-Moe

Język rzeczy: dizajn i luksus, moda i sztuka – w jaki sposób przedmioty nas uwodzą? / Deyan Sudjic

Archistorie: jak odkrywać przestrzeń miast? / Radosław Gajda, Natalia Szcześniak

Odwiedziny: rozmowy o dizajnie / Aleksandra Koperda

Zacznij kochać dizajn: jak kolekcjonować polską sztukę użytkową / Beata Bochińska

Archiprzewodnik po Polsce : rozmowy architekta i krytyka o najodważniejszych dziełach architektury współczesnej / Robert Konieczny, Tomasz Malkowski

Następne spotkanie odbędzie się 4 października 2023 w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie o godz. 17:00, temat: „Artyści i twórcy kontra sztuczna inteligencja – kto wygra bitwę o kulturę?”. Zapraszamy!