Jesień liścia Jasia

O liściu Jasiu

Historia o pewnym liściu

Jak wygląda liść kasztanowca i jak jest zbudowany? Co przypomina liść klonu? Z jakim krajem się kojarzy? Jaki listek ma kształt serca? Na te oraz inne pytania odpowiadali drugoklasiści podczas zajęć w bibliotece w Luszowicach.

Lekcja biblioteczna poświęcona była jesieni. W ramach spotkań z literaturą dzieci wysłuchały fragmentów opowieści dla małych i dużych “Jesień liścia jasia”. To piękna, mądra historia o przemijaniu. Podczas warsztatów plastycznych uczniowie wykonali wielobarwne girlandy z liści. Każda z była inna, tak jak każdy rosnący na drzewie liść jest niepodobny do innych liści tworzących koronę. Dzieci nie kryły dumy ze swoich prac.

Zajęcia zorganizowano we współpracy z p. Dorotą Plutą, nauczycielka wychowania wczesnoszkolnego.