Wrzesień w bibliotece w Pogorzycach – relacja

Wrześniowe zajęcia w bibliotece w Pogorzycach rozpoczęliśmy od nowego cyklu edukacyjnego Skąd to się wzięło ?, realizowanego w ramach Klubu Małych Odkrywców.

Klub Małych Odkrywców to cykl zajęcia, który cieszy się dużym zainteresowanie wśród dzieci. Tematem pierwszych zajęć w nowym cyklu Skąd to się wzięło ? były przybory szkolne i ich historia. W trakcie kreatywnych warsztatów plastycznych dzieci wykonały pomysłowe nakładki na ołówki.
Podczas kolejnych spotkań będziemy odkrywać historię różnych przedmiotów, urządzeń, potraw oraz miejsc.

Zabawy z igłą i nitką to drugi cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci, które odbywają się w bibliotece w Pogorzycach. Podczas warsztatów krawieckich uczestnicy poznają tajniki szycia ręcznego, rodzaje ściegów zwykłych i ozdobnych, właściwości materiałów oraz dodatków krawieckich. Tym razem zajęcia zaczęliśmy od nauki nawlekania igły oraz wykonania prostych ściegów.