Wrzesień w oddziale dla dzieci – zobaczcie, co się u nas działo!

Miło było Was widzieć!

Nowa pora roku w oddziale dla dzieci rozpoczęła się intensywnie – przygotowaliśmy dla Was mnóstwo niespodzianek, dzięki którym wrzesień płynnie przeszedł w październik, a lato w jesień…

Czytanie na dywanie

Na wrześniowych zajęciach poznaliśmy bliżej malutki cud natury, jakim jest pszczoła. Dowiedzieliśmy się, jak produkowany jest miód i czym jest pierzga. Była to okazja, żeby przymierzyć strój pszczelarza i przekonać się, jak wyjątkowymi zwierzętami są pszczoły –  to niezwykle inteligentne owady! Zdobywaniu nowej wiedzy towarzyszyło czytanie interesującej książki, praca plastyczna oraz gry i zabawy ruchowe.

Zabawy z językiem angielskim

Comiesięczne zajęcia języka angielskiego są wspaniałą okazją, żeby zabawa przyniosła nam nową wiedzę. I to nie byle jaką – mowa bowiem o języku angielskim, który otacza nas z każdej strony. Tym razem mówiliśmy o ruchu drogowym – takie pojęcia, jak traffic, traffic lights czy też traffic jam nie są nam już obce!

Prowadzenie: Centrum Helen Doron w Chrzanowie

Akademia Robotyki

Tych zajęć nie musimy już nikomu przedstawiać – co miesiąc spotykamy się wspólnie, aby stworzyć własne konstrukcje z klocków Lego, a następnie wprawić je w ruch i wyposażyć w dodatkowe funkcje za pomocą tabletów.

Prowadzenie: Akademia Robotyki w Chrzanowie

Chrzanów dziś i za 20 lat. My i nasze miasto

W ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności przygotowaliśmy coś również dla małych czytelników – odwiedzili nas wykładowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, aby poprowadzić inspirujące warsztaty na temat ekologii.

O tajemnicach polszczyzny *

Wrzesień przyniósł nam nie lada gratkę! Gościliśmy w naszej bibliotece panią Agnieszkę Frączek, która jest znakomitą pisarką i językoznawczynią. Uczyć powinno się od najlepszych – a to na pewno była ku temu okazja. Meandry naszego ojczystego języka stały się odrobinę mniej zawiłe, a ciekawostkom nie było końca.

DKK – Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży

DKK dla młodzieży jest szansą na to, by młodzi ludzie mogli wyrażać swoje myśli na temat przeczytanych książek, jednocześnie mając okazję do lepszego zrozumienia ich treści i przesłania. Tym razem rozmawialiśmy o książce Nancy Springer, Enola Holmes. Sprawa złowieszczych bukietów. Spotkanie było bardzo inspirujące i skłaniające do refleksji.

Ćwiczenia z myślenia – Zielona Misja *

W tym miesiącu rozpoczęliśmy nowy cykl spotkań pod tytułem Ćwiczenia z myślenia.  Wspólnie z uczestnikami zajęć zastanawialiśmy się nad znaczeniem słowa ekologia. A także jakie zachowanie w życiu codziennym określa nas jako człowieka ekologicznego? Warto zaznaczyć, że w tym miesiącu obchodziliśmy Europejski Tydzień Mobilności. Próbowaliśmy opracować plan oszczędzania energii w domu. W trakcie warsztatów dzieci rozwiązywały zagadki i rebusy.

Uzależnienie od Internetu, telefonu i gier komputerowych *

Zarośliśmy rodziców na spotkanie, podczas którego zastanawialiśmy się nad bezpieczeństwem dzieci w “świecie ekranów”. Gdzie zaczyna się uzależnienie? Jak pozwolić dziecku sprawnie funkcjonować we współczesnym świecie, jednocześnie nie narażając go na niebezpieczeństwo? To jedne z wielu pytań, na które szukaliśmy odpowiedzi.

Małopolska Noc Naukowców – Ale kosmos!

Tegoroczna Noc Naukowców w oddziale dla dzieci to był kosmos – dosłownie i w przenośni. Na spotkanie przybyli liczni goście, aby dowiedzieć się czegoś nowego o Koperniku i Kosmosie. Na tym jednak atrakcje się nie kończyły – niektórzy nazywają to tatuażami i pleceniem warkoczyków, ale my wiemy,że naszą skórę pokrył gwiezdny pył, a nasze włosy wyglądały nieziemsko!

Dziękujemy Wam za wspólną zabawę i naukę we wrześniu!

*

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Scroll to Top