Warsztaty “Poznaj las” / Filia Balin

Warsztaty ekologiczne "Poznaj las"

W ramach projektu “Złap oddech z biblioteką” w bibliotece zorganizowane zostały ekologiczne warsztaty dla uczniów kl Vb Szkoły Podstawowej w Balinie pod hasłem “Poznaj las”. Podczas warsztatów dzieci pracując w grupach i mając do wykorzystania różne materiały (w tym także te pochodzące z lasu – patyczki, szyszki, żołędzie, liście itp) tworzyły kompozycje kojarzące się z hasłem przewodnim. Jak się okazało kreatywność przerosła nasze oczekiwania i z powodu ilości mnożących się pomysłów oraz ich skomplikowanego wykonania warsztaty musieliśmy rozłożyć na dwia spotkania. Jednak jak sie okazało zdecydowanie było warto i w efekcie powstały 4 fantastyczne prace przestrzenne, które przedstawiają las z różnej perspektywy – jako środowisko życia wielu gatunków roślin i zwierząt, miejsce kojarzące się z ekologią i czystym powietrzem, a także jako przestrzeń do rekreacji, odpoczynku na łonie natury a nawet rodzinnych biwaków. Dzięki obecności na zajęciach wykwalifikowanego stolarza uczestnicy mieli możliwość także nabyć podstawowe umiejętności związane min z pracą w drewnie.

Wydarzenie zorganizowane w ramach projektu “Złap oddech z biblioteką” realizowanego w ramach PROGRAMU GRANTOWEGO „ZGOK Balin na rzecz lokalnych społeczności” edycja 2023.